Helesinine Konsultatsioonid

Innovatiivne e-kviitungi lahendus käivitub sügisel 12. juuli 2016

E-kviitungi lahenduse tehnoloogiajuht on Helesinise juht Raul Ennus
E-kviitungi portaali (kviitung.ee) näol on tegemist süsteemiga, mis võimaldab lõpptarbijal hallata mugavalt ühes veebikeskkonnas oma kviitungeid ning sellega kaasnevaid dokumente, nt garantiikirju ja tootejuhendeid. Kaupmeestel võimaldab see vähendada paberkviitungitega seotud probleeme ja kulusid ning seeläbi tõsta ka klienditeeninduse kvaliteeti. Samuti tekib klientidel võimalus suunata kviitungid otse raamatupidamisse. E-kviitungi kasutamine on vabatahtlik nii ettevõtete kui ka lõpptarbijate jaoks.

25. mail anti Ülemiste keskuses Eesti suurima paberkorvi avamisega avalöök Eesti elektroonilise kviitungi (e-kviitungi) projektile. Teenus praegu testimise beetafaasis ning lõpptarbijatel avaneb võimalus portaali kasutamiseks juba sügisest.

Üle-eestilise e-kviitungi projekti eestvedaja ja Omniva esindaja Pille Muni sõnul on tegemist laiema ühiskondliku algatusega, mille taga on tunda ka riigi tuge. “Eesrindliku e-riigina on meil võimalik sooritada elektrooniliselt mitmeid toiminguid maksude deklareerimisest ravimiretseptide vaatamiseni. Kuid tänaseni vajame pärast ostu sooritamist paberkviitungit ning puudub keskne süsteem, mis võimaldaks inimestel hallata kogu nende ostuinfot,” rääkis Muni.

E-kviitungi projekt konsortsiumit juhib Omniva, konsortsiumipartnerid on: Helesinine Konsultatsioonid, Telia Eesti, IKT Demokeskus, Authente ja Trinidad Consulting. 

Helesinine veab e-kviitungi lahenduse tehnoloogilist poolt, juhtides tarkvara- ja turvaarhitektuuri väljatöötamist ning nõustades ja kontrollides tarkvaraarenduse kvaliteeti. 

Samuti oli Helesinine üks e-kviitungi teenusedisaini protsessi vedajatest ja e-kviitungi lahendusest ei saanud vaid turvaline kviitungite elektrooniline hoidla, vaid olulist lisaväärtust pakkuvate teenuste platvorm.

Vaata ka avamisvideot.

Kommentaarid: 1

  • JustinLip 18. veebr

    Observe youth cartoons teenage mutant ninja turtles <a href=hRD6RE1RE1YYRE1RD1RD35#'% 5OI\\\\\\FKRE1I\\\\\\\\\RD6RE1RE1YYRE1RE1#:9#F\YQJ$Q,*J Y RCGY

Lisa kommentaar

Email again: